donderdag 02 april 2026 om 22u59

De Hoogmis is al deze zondag: de Ronde van Vlaanderen 2026 wacht op de renners en alle fans van de Belgische klassiekers!

Na de Dwars door Vlaanderen afgelopen woensdag, die werd gekenmerkt door een overwinning op het nippertje van Filippo Ganna (INEOS Grenadiers), die Wout van Aert (Team Visma | Lease a Bike) versloeg... is het dus alweer tijd voor de Belgische klassieker die in zekere zin het hoogtepunt vormt van het seizoen van de Belgische klassiekers, de Ronde van Vlaanderen 2026.

En tijdens dit paasweekend belooft de Grote Klassieker opnieuw spektakel, ook al zag Wout van Aert zijn droom om de laatste wedstrijd (of Paris-Roubaix) te winnen opnieuw in duigen vallen 😥.

De Ronde van Vlaanderen 2026 biedt een parcours van 278,2 kilometer, met 16 beklimmingen en verschillende kasseistroken, tussen Antwerpen en Oudenaarde. Net als in 2024 keert de Ronde van Vlaanderen namelijk terug naar Antwerpen voor de start (in plaats van Brugge, waarmee Antwerpen nu afwisselend de startplaats is). Het parcours is echter iets anders... en nog langer!

In dit artikel vindt u gedetailleerde informatie over het parcours van de Ronde van Vlaanderen 2026, op een OpenStreetMap-kaart die ook te downloaden is in Google Earth, het profiel van de wedstrijd, het tijdschema en de lijst met deelnemers aan de Belgische wedstrijd.

LEES VERDER NA DEZE ADVERTENTIE


De kaart van de Ronde van Vlaanderen 2026 is nog beter in de app!

Hieronder vindt u natuurlijk de kaart van de race, maar als u zich echt in deze kaart wilt verdiepen ... dan is deze nog beter in de velowire-app!

Of u nu ter plaatse bent, hetzij voor één van de deelnemende ploegen, hetzij voor de organisatie of één van haar partners, of gewoon als fietsliefhebber langs de kant van de weg, of als u zich gewoon op een andere manier wilt verdiepen in de kaart van de Ronde van Vlaanderen 2026, velowire nodigt u uit om deze te ontdekken in de rubriek Kaarten van de velowire-app voor meer gebruiksgemak. Zo hebt u de kaart altijd bij de hand en als extraatje kunt u deze op volledig scherm bekijken. Als u onderweg bent, kunt u uw positie op de kaart weergeven en de kaart met u mee laten bewegen, zodat u er gemakkelijker dan ooit kunt komen!

Wacht dus niet langer en sluit je aan bij de honderden gebruikers van de app door de velowire-app te downloaden via de app stores:
velowire beschikbaar op Google Play| Download velowire in de App Store

Het parcours van de Ronde van Vlaanderen 2026 op een OpenStreetMap-kaart

Na een presentatie van de ploegen op de Grote Markt wordt de start van de Ronde van Vlaanderen 2026 gegeven vanaf de Ernest Van Dijckkaai in Antwerpen. Om de stad te verlaten, rijden de renners eerst een rondje door het centrum, voordat ze de Schelde oversteken. Aan de overkant rijden ze heen en weer, waarna ze de rivier volgens en na 9,6 km neutralisatie bij Galgenweel, een semi-natuurlijk meer, de echte start nemen.

Na een doortocht door Kruibeke, Sint-Niklaas, Dendermonde en na Aalst te hebben omzeild, komen ze na de doortocht door Zottegem bij de eerste twee kasseistroken van de wedstrijd, de Lippenhovestraat (1300 m) en de Paddestraat (1500 m). Vervolgens rijden ze richting Oudenaarde, waarbij ze vlak langs de finish van de wedstrijd komen om een rechte lijn naar Berchem te volgen, waar ze twee keer linksaf slaan om vervolgens voor de eerste keer de Oude Kwaremont (2200 m à 4% / max. 11,6%, waarvan 1500 m kasseien) te beklimmen en bij deze eerste doorkomst slaan ze rechtsaf en meteen daarna linksaf om de halfronde Ronde van Vlaanderenstraat te nemen, waarbij ze langs het Monument Karel van Wijnendaele (voormalig wielerjournalist en eigenaar en dus organisator van de Ronde van Vlaanderen van 1931 tot 1939) komen.

Vervolgens rijden ze oostwaarts richting Ronse, waar ze noordwaarts verdergaan via Nukerke en naar het oosten afslaan om via Etikhove de tweede klim, de Eikenberg (1200 m met 5,2% / max. 10%), te bereiken, die volledig geplaveid is. De beklimmingen en kasseistroken volgen elkaar vervolgens op met de Holleweg (700 m), de Wolvenberg, de kasseistroken van Kerkgate (1400 m) en Jagerij (800 m), en daarna de Molenberg (463 m met 7% / max. 14,2%), gedeeltelijk met kasseien. Iets verderop komen ze dan bij de klim van de Marlboroughstraat (2040 m met 3% / max. 7%) en vervolgens Berendries (940 m met 7% / max. 12,3%) en – nadat ze het meest oostelijke punt van deze lus hebben bereikt en de terugweg naar het westen zijn ingezet, de Valkenberg (540 m à 8,1% / max. 12,8%). Na een afdaling naar het zuiden komen ze bij de klim van Berg Ten Houte (1100 m à 6% / max. 21%).

Na een korte doortocht door Ronse slaan ze linksaf en voltooien ze het blauwe deel van het parcours. Na een bocht naar links in het bordeauxrode deel komen ze bij de klim van de Nieuwe Kruisberg/Hotond (2700 m bij 4% / max. 8,5%). Een nieuwe doortocht door de Ronde van Vlaanderenstraat, in tegengestelde richting, brengt hen terug naar Kwaremont en Berchem en terwijl ze via het parallelweggetje op hun schreden terugkeren, beklimmen ze opnieuw de Oude Kwaremont (2200 m à 4% / max. 11,6%). Deze keer slaan ze twee keer linksaf, om vervolgens de eerste beklimming van de beroemde Paterberg aan te vatten, op de kasseien (360 m à 12,9% / max. 20,3%).
Vervolgens gaat het richting de Koppenberg, volledig geplaveid (600 m à 11,6% / max. 22%), daarna de kasseistrook van de Mariaborrestraat (2400 m), alvorens door te rijden naar de Taaienberg (530 m met 6,6% / max. 15,8%), eveneens grotendeels met kasseien (500 m).

Ze sluiten het rode deel van de race af door terug te keren naar de eerste grote blauwe lus en via Ronse te rijden. Daarna leggen ze een laatste kleine oranje lus af in de richting van de finish. In Ronse nemen ze ditmaal de Oudestraat om de klim van de Oude Kruisberg / Hotond (2700 m met 4,1% / max. 9,4%) te voltooien, alvorens opnieuw richting de Ronde van Vlaanderenstraat te rijden en vervolgens richting de Oude Kwaremont (2200 m met 4% / max. 11,6%), opnieuw gevolgd door de Paterberg (360 m met 12,9% / max. 20,3%). Direct na deze klim (de 16e en laatste klim van de wedstrijd) slaan ze linksaf richting Berchem en Kerkhove, waarna ze afstevenen op de finish in de Minderbroedersstraat in Oudenaarde.

Hieronder vindt u het tijdschema, de kaart OpenStreetMap en het profiel van de Ronde van Vlaanderen 2026. Klik op de verschillende afbeeldingen om ze te openen.

Het profiel van de Ronde van Vlaanderen 2026 Het tijd- en routeschmea van de Ronde van Vlaanderen 2026 Het parcours van de Ronde van Vlaanderen 2026

Het parcours van de Ronde van Vlaanderen 2026 in Google Earth

Als u het parcours van de Ronde van Vlaanderen 2026 liever in Google Earth bekijkt om bijvoorbeeld een virtuele rondvlucht over het parcours te maken, kunt u het parcours in Google Earth downloaden door op de volgende link te klikken:

>> Download het parcours van de Ronde van Vlaanderen 2026 in Google Earth (KML-bestand)

De deelnemerslijst van de Ronde van Vlaanderen 2026

Op het moment van de eerste publicatie van dit artikel was de definitieve deelnemerslijst nog niet beschikbaar, maar als we de voorlopige deelnemerslijst mogen geloven, zullen we deze zondag alle grote namen zien: naast de grote meesters van de Ronde van Vlaanderen van de afgelopen jaren, Mathieu van der Poel (Alpecin-Premier Tech; winnaar in 2020, 2022 en 2024, terwijl de Nederlandse renner in 2021 en 2023 de 2e plaats behaalde en in 2025 de 3e) en Tadej Pogačar (UAE Team Emirates; winnaar in 2023 en 2025), Wout van Aert (Team Visma | Lease a Bike), Remco Evenepoel (Red Bull-BORA-hansgrohe), maar ook tal van andere grote namen!

>> Deelnemerslijst van de Ronde van Vlaanderen 2026 (in afwachting van de publicatie van de definitieve lijst vindt u hier de voorlopige deelnemerslijst)

LEES VERDER NA DEZE ADVERTENTIE


De uitslag van de Ronde van Vlaanderen 2026

>> Ga zondag aan het einde van de dag naar de pagina van de Ronde van Vlaanderen 2026 in de UCI-wielerkalender om de uitslag van de wedstrijd te bekijken!

door Thomas Vergouwen
Vond u dit artikel interessant? Laat het uw vrienden op Facebook weten door op de buttons hieronder te klikken!

nog geen reacties | 74x bekeken

dit artikel is geplaatst in: Klassiekers | OpenStreetMap/Google Maps/Google Earth

Reacties

Er zijn nog geen reacties, plaats als eerste uw reactie op dit artikel!!

Plaats een reactie

Je naam
*
Je e-mail adres
*
[dit wordt uitsluitend gebruikt om mij de mogelijkheid te geven eventueel contact met je op te nemen en wordt niet bij je reactie geplaatst en om je op de hoogte te stellen van nieuwe reacties]
Blijf op de hoogte van nieuwe reacties
Vink dit hokje aan als je een e-mail wilt ontvangen wanneer er nieuwe reacties worden achtergelaten (controleer goed je e-mail adres hierboven om er zeker van te zijn dat je deze e-mails ontvangt!)
Je bericht


Let op!! Om spam te bestrijden dient u voor het gebruik van deze functie nu het antwoord op de eenvoudige vraag hieronder te geven. Het antwoord dient gegeven te worden in de vorm van een cijfer tussen 2 en 100. Indien het antwoord onjuist is zal de overige invoer in dit formulier verder worden genegeerd.

Hoeveel is zes plus zes ?