Afgelopen vrijdag vond in het hoofdkantoor van Groupama in Parijs de presentatie plaats van het wielerteam Groupama-FDJ United voor 2026.
Dit was de gelegenheid om de machtsoverdracht van Marc Madiot naar Thierry Cornec officieel te bekrachtigen, maar ook om de nieuwe identiteit van het team te presenteren (dat van naam verandert en de toevoeging "United" van de internationaliserende FDJ United-groep overneemt), de nieuwe fiets te presenteren, de balans op te maken van het jaar 2025 en de ambities voor dit nieuwe seizoen te presenteren.
Ontdek alles in video en in detail hieronder!
LEES VERDER NA DEZE ADVERTENTIE
De machtsoverdracht tussen Marc Madiot en Thierry Cornec
Dertig jaar geleden, in 1997, enkele jaren na het einde van zijn wielercarrière, richtte Marc Madiot het wielerteam La Française des Jeux op. Nog steeds onder de vlag van FDJ (in 2012 met BigMat) en sinds 2018 ook met Groupama, heeft het team drie decennia standgehouden.Marc Madiot is nu 66 jaar (en wordt dit jaar 67) en moet het stokje doorgeven als hij het team nog langer wil laten voortbestaan. Dat heeft hij onlangs gedaan door Thierry Cornec officieel aan te stellen. Na bij Mavic en vooral bij Cycles Lapierre te hebben gewerkt, werd hij door Groupama-FDJ aangeworven vanuit zijn functie bij deze voormalige partner van het wielerteam en werd hij adjunct-algemeen directeur ... om nu algemeen directeur te worden. Marc Madiot neemt de rol van voorzitter op zich om te werken aan de ontwikkeling van de structuur en samen met zijn huidige partners, en zelfs om nieuwe partners te vinden.
Tijdens deze presentatie van het team heeft Marc Madiot officieel het stokje doorgegeven aan Thierry Cornec, aan het begin van het 30e seizoen van het team. De oprichter en manager van het team legde uit dat hij, omdat hij op een boerderij was geboren en vanaf het begin van het team het doel had gehad "dat het zou blijven bestaan, dat het zou voortduren", het belangrijk was om de toekomst voor te bereiden. Hij vergeleek zijn werk met een boerderij, waar het belangrijk is om "het dagelijkse leven te verzekeren, 365 dagen per jaar te werken en respect te hebben voor wie we zijn en waar we zijn". Hij zei dat hij "erg blij was om op deze voor hem bijzondere dag aanwezig te zijn" (hoewel hij bijna een beetje ontroerd leek! [wat heel normaal is]), "omdat ik denk dat we samen iets bereikt hebben, alle mensen die in de loop der jaren deel uitmaakten van het team, in de eerste plaats dankzij de Française des Jeux, maar ook dankzij Groupama, dat zich bij ons aansloot voor een mooie liefdesbruiloft met betrekking tot wielrennen, en andere partners".
"En dit verhaal gaat verder", maar "het is tijd om de overgang te verzekeren. En als je zoon van een boer bent, is de overgang het belangrijkste!"
En hoewel hij zei dat zijn pensioen nog ver weg is, benadrukte hij vooral dat het team "moet blijven bestaan, moet blijven leven!" Bekijk zijn toespraak in de onderstaande video:
En als u wilt weten waar Marc Madiot naar verwijst als hij zegt "we hebben Philippe Gilbert verloren", ga dan hierheen.
De balans van 2025

Met het oog op 2026 waren ze echter van mening dat 2025 geen leeg jaar was, dat nergens toe had gediend. Het is een jaar dat zij ondanks alles als structurerend beschouwen en dat zich heeft vertaald in "een zeer sterke mentaliteit, het DNA van het team, de inzet, het vermogen om strategisch bepaalde hoogtepunten te targeten, met name in de periode na de Tour, na de pauze in augustus. Met opmerkelijke overwinningen van Romain (Grégoire) in de Ronde van Groot-Brittannië (overwinning in de 4e etappe en eindoverwinning) en de Ronde van Luxemburg (etappes 1 en 5), en ook de overwinning van David (Gaudu), die een moeilijk jaar achter de rug had (3e etappe van de Ronde van Spanje). We hadden een klein venster aan het begin van de Vuelta en we hebben die kans gegrepen, David heeft die op de mooiste manier weten te benutten. Ten slotte zijn de positieve signalen die we hadden in de Vuelta, bij renners als Brieuc (Rolland), Thibaud (Gruel) en Clément Braz, signalen die ons hebben geholpen om 2026 vorm te geven".
Evolutie van de identiteit: Groupama-FDJ United krijgt een nieuwe grafische identiteit
Dit jaar neemt het team dus de toevoeging "United" van de FDJ United-groep over, maar het neemt ook een nieuwe visuele identiteit aan, bestaande uit de kleuren blauw/wit/rood en een overlapping van twee zeshoeken (er is een ietwat bizarre uitleg dat de zeshoek op de achtergrond het personeel vertegenwoordigt en de zeshoek op de voorgrond de prestaties, de renners en "de wegen die omhoog gaan" de vooruitgang van het team, maar verder bespaar ik u deze uitleg!). Ontdek het in de onderstaande video:De nieuwe fiets: Wilier Filante SLR ID2 2026
En dat is niet de enige nieuwigheid, want ook de fiets waarop het team zal rijden is nieuw. De Wilier Filante SLR ID2 2026 is een veelzijdige aerodynamische fiets waarmee het team graag prestaties wil neerzetten, zoals Jérémy Roy, technisch directeur en verantwoordelijk voor partnerschappen, uitlegt:De nieuwigheid van Miche (ja, hij heeft het niet over Mickey, het Disney-personage met de grote oren 😂) waar Jérémy het over heeft, betreft dus de wielen die de ploeg gebruikt en zou aan het einde van de week tijdens Velofollies bekendgemaakt kunnen worden!
LEES VERDER NA DEZE ADVERTENTIE
De doelstellingen voor 2026
Voor 2026 heeft het team ambitieuze doelstellingen - Thierry Cornec: "We willen meer winnen, meer dan 20 overwinningen, we willen beter winnen: in de Tour de France, en terugkeren naar de top 10 van het algemeen klassement met David (Gaudu) en we willen blijven voortbouwen op wat Marc zei - de identiteit van dit team, de persoonlijkheid, het unieke karakter van dit team, die mix van durf en veeleisendheid die ervoor zorgt dat dit team meetelt in het internationale peloton".Philippe Mauduit, directeur van de raceafdeling, voegde eraan toe dat het team ook "een echte wil heeft om zich opnieuw te lanceren in de sprint, met de komst van Matteo (Milan) en de comeback van Paul (Penhoët) na zijn ernstige blessure van anderhalf jaar geleden. Er is een echte wil om deze sprintgroep te herstructureren, met de komst van een nieuwe ploegleider die zich volledig zal toeleggen op de begeleiding van deze renners en een werkgroep met Olivier Mazenot (datawetenschapper in het team) over data, coaches, dus een echte wil om de sprint nieuw leven in te blazen met jonge renners en een echt potentieel".
Het team stelt zich ook een doel op de Vlaamse klassiekers, met de komst van Romain Grégoire in deze groep, samen met Valentin Madouas en ook de komst van Bastien Tronchon. En ook al heeft de sneeuw de geplande verkenning afgelopen donderdag verhinderd, de ambities blijven volgens Valentin Madouas intact!
We hebben gesproken over 2026 met David Gaudu:
De nieuwe aanwinsten van het team
9 nieuwe renners (of eigenlijk 8, want één van hen is al sinds juni 2025 bij het team) voegen zich bij Groupama-FDJ United voor 2026:Enkele cijfers over het team
In 2026 zal het wielerteam Groupama-FDJ United bestaan uit:> 8 renners afkomstig van "La Conti" (het continentale team Groupama-FDJ United)
> een gemiddelde leeftijd van 26 jaar
> de jongste renners zijn 20 jaar oud (Maxime Decomble en Titouan Fontaine)
> de oudste renner 36 jaar (Rudy Molard)
> en 5 vertegenwoordigde nationaliteiten (Frankrijk, Australië, Italië, Luxemburg en Zwitserland)door Thomas Vergouwen
Vond u dit artikel interessant? Laat het uw vrienden op Facebook weten door op de buttons hieronder te klikken!
nog geen reacties | 520x bekeken
dit artikel is geplaatst in: Marketing





door Pedro over
Bij Groupama-FDJ United mikt hij op het algemeen klassement van de Giro d'Italia en vervolgens de Vuelta a España (geen Tour de France dit jaar voor de Franse renner), maar hij gaat ook voor zijn eerste profoverwinning! Hij begint het seizoen met de Clasica de Almeria en de Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol.